Co za życie

Jak dać się lubić?

Okres dojrzewania jest pełen wzlotów i upadków, trudnych wyborów, prób odnalezienia tożsamości i wyrażania swojej osoby. W dzisiejszej erze „instagramowych ideałów” wiele młodych ludzi ma problem z akceptacją- zarówno dotyczącą wyglądu zewnętrznego jak i wewnętrznego „ja”. Mają oni kłopot z dogadywaniem się w grupie, a znalezienie prawdziwego przyjaciela graniczy z cudem. Jak zatem dać się lubić? Czy jest na to gotowa recepta?
Tak jak książki nie ocenia się po okładce, tak postrzeganie drugiego człowieka przez pryzmat wyglądu zewnętrznego jest po prostu… głupie. Skupmy się zatem na wskazówkach dotyczących charakteru i bynajmniej nie chodzi tu o przepis na „idealnego” człowieka, jednak jest kilka elementów, które sprawiają, że jesteśmy odbierani przez innych pozytywniej.
Po pierwsze: uśmiech ! Nic tak nie przyciąga jak serdeczne usposobienie. Masz w zanadrzu śmieszne historie z życia wzięte ? Świetnie- może się okazać, że wiele osób z Twojego otoczenia ma podobne poczucie humoru.
Kolejną przydatną radą jest unikanie plotkowania czy obmawiania innych – nikt nie lubi fałszywych ludzi. Lojalność i szczerość- cechy najbardziej pożądane w przyszłych relacjach.
Na koniec najbardziej uniwersalna sugestia: bądź sobą, nie staraj się na siłę przypodobać innym. Dobro i empatia zawsze procentują a z pozytywnym nastawieniem niemal z pewnością znajdziesz pokrewną duszę.

Pozostałe wpisy:

About the author /


Related Articles

Kategorie

Polecamy: