Zabawki do wózka

Zabawki do wózka

Dziecko to najbardziej wyczekiwana przez nas istota. Każdy przyszły rodzic wprost nie może doczekać się na narodziny swego malucha. Czy to pierwszego czy już kolejnego – za każdym razem ciążę swoją lub bliskiej osoby przeżywamy tak samo. Zanim jeszcze dziecko przyjdzie na świat ważne jest, aby zrobić odpowiednią wyprawkę oraz zakupy, które będą potrzebne po przyjściu dziecka na świat. Wiele osób uważa, że nie powinno się kupować rzeczy jeszcze nienarodzonym dzieciom, gdyż to przynosi pecha, jednak to po prostu zwykły zabobon. Ojcowie czy matki po narodzinach dziecka nie mają czasu, by kupić odpowiednią ilość ubranek, pieluszek, łóżeczko, czy wózek, gdyż to potrzebne jest od razu.
Najważniejszym elementem do kupienia wydaje się łóżeczko, jednak to właśnie wózek spełnia ogromną rolę, co do wyposażenia malucha w potrzebne rzeczy. Każdy nowo upieczony rodzic chce jak najszybciej zabrać swojego malucha na spacer, by pochwalić się przed znajomymi swoją nową pociechą. Dzieci często dostają od naszych znajomych, czy rodziny, zabawki. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie zabawki do wózka się nadają. Bardzo dużo ludzi daje dzieciom do wózka pluszaki. Nie powinno się tak robić, ponieważ gdy dziecko upuści pluszaka na ziemię, ten łapie w siebie niesamowitą ilość kurzu, brudu, a co za tym idzie bakterii. Przy małych dzieciach należy uważać na tego typu sytuacje. Najbezpieczniej przywiesić im do wózka plastikowy łańcuch grzechotek, który cały czas będzie przykuwał uwagę naszego malucha.
Pamiętajmy, że pluszaki przy małych dzieciach to tylko nośniki kurzu i bakterii. Zastąpmy je plastikowymi zabawkami zawieszonymi na wózku.

Pozostałe wpisy:

About the author /


Related Articles

Kategorie

Polecamy: